porno canli mac izle

Posts tagged özgüven eğitimi

Hedefleriniz Sizi Korkutmasın…“EVET…Elbette YAPABİLİRSİNİZ ! ”

Biz insanların yaşamımız boyunca hep hedefleri, beklentileri olmuştur. Sürekli yenilenmek yeni şeyler yapmak ve daha ileriye gitmek isteriz… Hep daha ileri ve hep daha iyisi……

İnsan doğası gereği beklentileri, arzuları bitmeyen ve sık sık şekil değiştiren bir yapıya sahiptir. İnsanı hayata bağlayan ve canlı tutan belki de hedefleridir.

Hedeflerimiz gerçekleşsin isterken bazen çekimser kalır ve başaramamaktan korkarız. Asklında bu noktada kendimize söylememiz gereken “Evet,Yapabilirim!” dir. Ancak, bunu inanarak söylemezsek, bir işe yaramaz. Buna inanabilmemiz için ise zihnimizde değişmesi gereken şeyler vardır. Ancak zihnimiz “hayır”dan, “EVET”e döndüğü zaman, içimiz rahat bir şekilde Evet, Yapabilirim!” diyebiliriz.

Peki bunu nasıl başaracağız?

Aslında düşündüğünüz kadar zor değil, sadece zihnimizi anlamalıyız. Kendi zihnimizin bize oynadığı oyunları, engelleri fark ederek bu doğrultuda hareket etmeliyiz.

Başarmak, ulaşmak istediğimiz hedefleri yapamıyor yada yapmaktan çekiniyor olmamızdaki nedenler neler? Yoksa kendimize itiraf edemediğimiz,iç sesimizin söylediği ama bizim duymaya pekte hevesli olmadığımız konular neler acaba?
Neden korkuyoruz, asıl sorun başaramamaktan korkmak mı, yoksa yeterince istemiyor muyuz hedeflediğimiz şeyleri?.. Neden hazır hissetmiyoruz kendimizi?

Demir Leydi lakabıyla da tanınan İngiliz siyasetçi, Margaret Thatcher;
“ Yolun ortasında durmak tehlikelidir. Ya geri çekilin ya da ileri gidin. Yoksa her iki taraftan da size araba çarpabilir.” diyerek aslında hedeflerimize ilerlemek isterken gösterdiğimiz kararsızlığın vazgeçmekten daha tehlikeli olduğunu ne güzel ifade etmiştir.

Yukarıda okuduklarınız ve çok daha fazlasını Eğitim Akademi “Evet Yapabilirim “ eğitim ve seminerlerinde bulabilirsiniz.

JOHNSON CONTROLS TÜRKİYE; sürekli gelişim, değişim, ve dürüstlüğü ilke edinmiş şirket politikası, çalışanlarına verdiği değer ile adından söz ettiren ,farklılığını her alanda gösteren bir firma… Firmanın genç, dinamik ve yenilikçi çalışan kadrosu Evet Yapabilirim Seminerlerinde eğlenerek öğrenmenin keyfine keyfine varanlardan.

Şirketin sorumlu yöneticisi Füsun Eris pozitif enerjisi ve yenilikçi yöneticilik anlayışı ile ekip arkadaşlarının seminerleri almasında öncülük etti. Kendisi ve yurtdışından gelen üst düzey yöneticileri ise eğitimi İngilizce olarak aldılar.

Sizlerde kendiniz için veya ekip arkadaşlarınızla, çalışanlarınızla birlikte eğitim akademi uzman eğitmenlerinden Gonca Şensözen’in hazırladığı “Evet Yapabilirim Seminerleri” ile tanışmak ve zihninizdeki engelleri keşfederek hedeflerinize ulaşmak istemez misiniz?

“Evet” ise bize ulaşın;

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü
Özlem Bölükbaşı

ozlem@egitimakademi.com

shakespeare-4

Hiçbir şey için geç değil…

Yaşadığı şehirden, bulunduğu ortamdan kısacası yaşantısından sıkılan bir adam, cebindeki az miktar para ile yanına hiçbir şey almadan bulunduğu kenti terk edip daha önce hiç bilmediği bir ülkeye gitmiş. Oraya henüz alışmaya çalışırken birden bir ses duymuş. Bir çığırtkan, avazı çıktığı kadar meydanda bağırıyormuş:

- Tiyatro! Gelin! Kaçırmayın! Bu akşam Tiyatro!…

Adam hayatında hiç tiyatroya gitmemiş ve inanılmaz derecede merak etmiş. Biletin nereden alındığını öğrenmiş. Bilet fiyatı cebindeki tüm para kadar olmasına rağmen hiç tereddütsüz bileti almış. Başlamış merakla oyunu izlemeye… Oyun bitmiş, herkes dağılmış ve bizim meraklı öylece kalmış, izlediği muhteşem oyun karşısında. O sırada temizlikçi tarafından salonu boşaltmak için ikaz almış.
Adamsa:
– Bana müdürünüzün yerini söyler misiniz? Onunla bir şey konuşmam gerek… demiş.
Seyrettiği oyunun etkisi ile müdür ile konuşmuş ve ne olursa olsun, ne iş olursa olsun buranın bir parçası olmak için çalışmak istediğini belirtmiş. Müdür çok şanslı olduğunu, şu sıralarda bir temizlikçi aradığını fakat önce onu denemesi gerektiğini ifade etmiş ve denemek üzere aylardır el değmemiş bir kütüphanenin temizliğini uygun bulmuş.
– İşte burayı temizle. Eğer beğenirsem seni işe alırım… demiş ve gitmiş.
Tiyatro aşkının verdiği şevk ile temizlik beklenenden kısa sürede bitmiş. Müdür odayı görmeden adamın samimiyetine inanmamış. Onu diğerleri gibi işi savsaklayan biri sanmış. Fakat odanın temizliğini görünce hayretler içinde kalmış. Aylardır içeriye girilmeyen oda gıcır gıcır oluvermiş. Müdür bu çabuk ve becerikli adamı işe almaya karar vermiş.
– Tamam seni işe alıyorum
– Fakat benim yatacak yerim yok.
– O zaman burada yatarsın ve işe daha erken başlarsın.
İstediği olan tiyatro tutkunu, huzurlu bir şekilde odayı terk ederken müdür.
– Adın neydi senin buraya yazalım…. demiş. Aldığı cevap ise,
William! William Shakespeare!… olmuş.

Bu hikaye hem insanı dehşete düşürücü hem de ilham verici. Shakespeare tiyatro yaşantısına bu şekilde başlamış.. Tam kırk (40) yaşında… tiyatroyu o yıllarda tanımış ve büyük bir azimle o muhteşem oyunları yazmış. Üstelik büyük bir fedakarlık göstermiş mesleği için. Meslek hayatı boyunca sadece üç saat uyuyarak yaşamını sürdürmüş. Sabah erken kalkıp oyun provasını yapıyor oyununu oynuyor ve akşam yeniden oyun yazıyor… Bu böyle sürüp gitmiş.

Bu hikayeyi ilk duyduğumda yaşamım için duyduğum kaygıları bir kenara bıraktım. Anladım ki, hiçbir şey için geç değil. İnsan eğer isterse imkansız gibi görünen olayları da gerçekleştirebilir.

Yeter ki yürekten istesin ve bunun için çaba sarf etsin. Hiçbir şey için geç değil.
Kaç yaşında olursak olalım…

mutlumavi_mutlu

Pozitif Düşünce

John Ruskin, ünlü bir İngiliz sanat eleştirmenidir.

Bir gün, Ruskin’in zengin bir arkadaşıyla akşam yemeği randevusu vardır.

Arkadaşı suratı asık bir şekilde gelir.

Anlaşıldığına göre, yemeğe gelirken arkadaşının göğüs cebindeki dolmakalem kırılmış ve kısa bir süre önce hediye olarak aldığı değerli bir mendilin üzerine çıkmayan Hint mürekkebi leke yapmıştı.

Arkadaşı mendili çıkarıp Ruskin’e gösterir. Kumaşın ortasında çok belirgin siyah yuvarlak bir leke vardır.

Adam o kadar üzülmüştür ki, yemeğine çok az dokunabilir ve eve aceleyle dönerken, mendili masanın üstünde unutur.

Ruskin, çıkarken mendili yanına alır.

Birkaç hafta sonra zengin arkadaşının evine bir paket teslim edilir.

Açtığında, kendisini çok şaşırtan ve sevindiren bir şekilde mürekkep lekeli mendilin harika bir sanat eserine döndüğünü görür.

Ruskin, biraz Hint mürekkebi almış ve yuvarlak lekeyi merkez noktası olarak kullanıp, bütün mendili kaplayan nefis bir desen çizmişti.

İnsanlar eğer pozitif düşünürlerse ve yaratıcı davranırlarsa, olumsuzlukları
başarıya dönüştürebilirler.

Ruskin, arkadaşının küçük üzüntü duvarına bir kapı açarak mutluluğunu sağlamıştı.

Hem özverili davranışı ile yaşamlarını zenginleştirmiş, hem de arkadaşının sevgisini kazanmıştı.