porno canli mac izle

Posts tagged özgüven

Pozitif Telkinler İşe Yarar Mı?


Pozitif telkinler işe yarar mı? “Telkinlerin faydası olmadığını” duymuş ya da bunların işe yarayıp yaramadığını, yarıyorsa nasıl yaradığını merak ediyor olabilirsiniz. Yanıt elbette “Duruma göre değişir”dir. Her şey söz konusu telkine ve kişinin inanç seviyesine ya da daha doğrusu, inançsızlık seviyesine bağlıdır. Söylediğiniz ya da yazdığınız telkin size sahici ya da inandırıcı gelmiyorsa, büyük olasılıkla sizin nezdinizde geçerliliği olmayacaktır. Telkinleriniz hakkında kendinizi “iyi” hissetmelisiniz. Dolayısıyla, en iyi sonuca ulaşmak için telkininizi yazarken kendinizi nasıl hissettiğinize dikkat edin.

Gerçekten inandığınız şeyi temsil etmeyen bir telkin yazarsanız, tereddüt eder ya da bilinçaltı düşüncenizde doğal bir dirençle karşılaşır ve kendinize engel olursunuz. Dolayısıyla, telkinlerinizi size inandırıcı gelecek yönde pozitif bir biçimde yeniden yazın ve yazdıklarınızı her gün yüksek sesle birkaç kez söyleyin. (Çünkü, yalnızca bir kez söylenen telkinler, bilinçaltı düşünme biçimlerinizi değiştirmek için yeterince güçlü değildir.)

Örneğin, “Şuyum” demek yerine, bu size ters geliyorsa, telkininize “Şu süreçten geçiyorum” kelimelerini yerleştirin.

Telkinler, kendinizi olmak istediğiniz kişinin kalıbına sokmanıza yardımcı olur. Telkinlerinizin “nasıl” olacağı konusunda esnek davranın. Birşeyi özgürce ve açıkça söylediğinizde, onu algılama şeklinizle ilgili bir sorun yaşamazsınız. “Kalıp” derken, aslında kendinizi değiştirdiğinizi, dolayısıyla bu yeni kendinizi zaman içinde yavaşça ve nazikçe oluşturmanız gerektiğini kastediyoruz.

Telkininiz için kullandığınız kelimelere de dikkat edin; çünkü, böyle yapmazsanız, olumladığınız şey yaşama geçtiğinde bir miktar kaos yaşayabilirsiniz. Örneğin, mevcut işiniz stresli olduğu için yeni bir iş istiyorsanız, mevcut işinizden kovularak yeni bir işe başlayabilir ya da kendinize çok daha stresli bir iş bulabilirsiniz.

Kaos ya da dramdan kaçınmak için, telkininize istediğiniz şeyi zahmetsiz ve yumuşak bir biçimde elde edeceğinizi ekleyin. Başka bir deyişle, telkininizde, sizin için pozitif bir değişim sağlayacak ve keyif alacağınız bir iş bulacağınızı yazın.

“Eğlenceli ve tatmin edici bir iş bulma sürecinden geçiyorum ve bu işe geçişimin rahat ve stressiz olmasına çalışıyorum.”

Bunu söylemeye karşı herhangi bir direnciniz yoksa, her gün bir kez tekrar edin.

pozitif telkinler

Hemen iş bulamıyorsanız da bunun asla bulamayacağınız anlamına gelmediğini unutmayın. İşlerin önce bir sıraya girmesi gerekir. Bu da şu demektir; ne istediğinizi gerçekten bilmelisiniz… Aksi takdirde, istediğiniz şeyle aynı rotada olmayabilirsiniz.

Dolayısıyla, “mükemmel işi” beklerken, kendinize mevcut işinizin stressiz ve eğlenceli olduğunu tekrar edin. Artık, güvendesiniz. Mükemmel işiniz yoldayken, siz mevcut işinizde daha az stres yaşarsınız.

Olayların gelişme şekli, beklediğinizden farklı olabilir. Sonunda yeni bir işe ihtiyacınız olmadığını, ama mevcut işinizdeki değişikliklere uyum sağlamanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Çevrenizde olup bitenlere tepki vermeyi öğrendiğinizde, hayatınızın her alanında işiniz kolaylaşır.

Günde 300’ün üzerinde telkin kullanan ama hiç sonuç alamayan insanlar vardır. Çözüm, odaklanmaktır. Sizin için gerçekten önemli olan birşeye odaklanın. Bu durumda, az ama öz olmak iyidir.

Mevcut durumunuzda huzuru bulmak da başarıya ulaşmanızın bir sonraki adımı olabilir. Öyleyse, hayatınızda daha fazla neşe ya da sevgi keşfettiğinizi olumlayarak işe başlayın. Basit şeylerle işe koyulun.

Kendinizi stresli bir durumda bulursanız, sakinleşmenize yardımcı olması için belli telkinleri tekrarlayabilirsiniz. Diyelim streslisiniz; varlığınızın derinlerine sızarak, “huzurlu ve dingin” olduğunuzu kendinize tekrar edin. Benliğinizin bu harika enerjiye akışını izlemek için kendinize zaman ayırın. Bu hızlı ve pozitif telkinler kullanışlıdır, dolayısıyla onları kullanmaya hazır olun.

Kelimelerde hiçbir direnç olmaksızın, basit ve uzlaşmacı bir tavır takınırsanız, pozitif telkinlerle çalışmak çok kolay olabilir. Hemen bugün önümüzdeki 12 ay için kilit telkinlerinizi yazmaya başlayarak bu 12 ayınızı pozitif bir deneyim haline getirmek için çok şey yapabilirsiniz.

Warren Wojnowski

A-Z_Kisisel_Gelisim

“DETOKS AKŞAM SEMİNERLERİ” İle Eğlenerek Gelişin!

Kişisel Gelişiminize Değer Katacağımızı Garanti Ediyoruz!.
Eğitim ana kucağında başlar ve insan hayatının son bulmasına kadar da sürer, sürmelidir de…
Günümüz dünyasında hem iş yaşamı hem özel yaşam insanın kendisini sürekli geliştirmesini gerektirir. Başarılı olmanın temelinde özgüven, özsaygı,doğru stratejiler belirlemek, zamanı doğru kullanmak, kısacası kişisel gelişim yatar. İnsanın yumuşak davranışlarını geliştirmesi gerekir. Bunun için de yine kendi çemberinden çıkmayı becerebilmeli ya da öğrenmelidir.
Eğitim Akademi, Kişisel Gelişim Akademisidir, Duygusal zekanıza hitap eder, IQ sizi diploma sahibi yapar, işe aldırır ancak duygusal zekanızı kullanmazsanız ne derece başarılı olabilirsiniz? Eğitim Akademi, iş ve özel yaşam dengenizi sağlayacak eğitimler ile sizin yaşam yolculuğunuzda arzu ettiğiniz performansı göstermeniz için eğitimler vermektedir.
Eğitim Akademi, Stres Yönetimi seminerleri ile, günümüz dünyasında kendinizi iyi hissetmeniz için size ışık tutmaktadır. Stres ile baş edebilmeniz, çatışmaları yönetmeniz, zor insanlar ile baş etmeniz, öfke kontrolünüz üzerine yapılan çalışmalara katılarak üzerinizde baskı hissettiğiniz, başarınızı ve hayata bakışınızı etkileyen sıkıntılarınızı nasıl aşabileceğinizi öğrenirsiniz. Amacımız, daha keyifli ve başarılı bir yaşam sürmeniz…
Eğitim Akademi firmasının kurucusu, NLP Nöro Linguistik Progrmalama eğitmeni olan Serap Gökmen;
“Kendinizi daha iyi tanımanız, duygularınızı yönetmeniz, içsel motivasyonunuzu sağlamanız için seminerler vermekte, dilerseniz hayatınızın yol haritasını çizebilmeniz için profesyonel koçluk yapmaktayız.Verdiğimiz hizmetlerle yaşamınıza değer katacağımıza söz veriyor hatta bunu garanti ediyoruz” diyor.
Nisan ve Mayıs ayalarında, uzun süreli eğitimler için vakit ayıramayanlara çözüm olarak “Detoks Akşam Seminerleri” düzenleyerek, iş sonrası hem keyifli vakit geçirmek hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen katılılımcılarımıza hizmet veriyor olacağız.
Her biri kendi alanında uzman olan, birbirinden deneyimli eğitmen kadrosu ile yaşam yolculuğunuzda güveneceğiniz, destek alabileceğiniz akademiniz olarak sizlere verdiğimiz hizmetimizin kalitesi ile gurur duyuyoruz.
“İnsan eğitimle doğmaz, ama eğitimle yaşar.” (Cervantes)

mutlumavi_mutlu

Pozitif Düşünce

John Ruskin, ünlü bir İngiliz sanat eleştirmenidir.

Bir gün, Ruskin’in zengin bir arkadaşıyla akşam yemeği randevusu vardır.

Arkadaşı suratı asık bir şekilde gelir.

Anlaşıldığına göre, yemeğe gelirken arkadaşının göğüs cebindeki dolmakalem kırılmış ve kısa bir süre önce hediye olarak aldığı değerli bir mendilin üzerine çıkmayan Hint mürekkebi leke yapmıştı.

Arkadaşı mendili çıkarıp Ruskin’e gösterir. Kumaşın ortasında çok belirgin siyah yuvarlak bir leke vardır.

Adam o kadar üzülmüştür ki, yemeğine çok az dokunabilir ve eve aceleyle dönerken, mendili masanın üstünde unutur.

Ruskin, çıkarken mendili yanına alır.

Birkaç hafta sonra zengin arkadaşının evine bir paket teslim edilir.

Açtığında, kendisini çok şaşırtan ve sevindiren bir şekilde mürekkep lekeli mendilin harika bir sanat eserine döndüğünü görür.

Ruskin, biraz Hint mürekkebi almış ve yuvarlak lekeyi merkez noktası olarak kullanıp, bütün mendili kaplayan nefis bir desen çizmişti.

İnsanlar eğer pozitif düşünürlerse ve yaratıcı davranırlarsa, olumsuzlukları
başarıya dönüştürebilirler.

Ruskin, arkadaşının küçük üzüntü duvarına bir kapı açarak mutluluğunu sağlamıştı.

Hem özverili davranışı ile yaşamlarını zenginleştirmiş, hem de arkadaşının sevgisini kazanmıştı.

algı

Önemli olan, nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğindir.

Bir gün New-York´ta bir grup iş arkadaşı, yemek molasında dışarıya çıkar.

Gruptan biri, Kızılderili´dir.
Yolda yürürken insan kalabalığı, siren sesleri, yoldaki iş
makinelerinin çıkardığı gürültü ve korna sesleri arasında ilerlerken,
Kızılderili, kulağına cırcır böceği sesinin geldiğini söyleyerek cırcır
aramaya baslar.

Arkadaşları, bu kadar gürültünün arasında bu sesi
duyamayacağını, kendisinin öyle zannettiğini söyleyip yollarına devam eder.
Aralarından bir tanesi inanmasa da, onunla aramaya devam eder.

Kızılderili, yolun karsı tarafına doğru yürür, arkadaşı da onu takip
eder. Binaların arasındaki bir tutam yeşilliğin arasında gerçekten bir cırcır böceği bulurlar.
Arkadaşı, Kızılderili´ye: “Senin insanüstü güçlerin var.
Bu sesi nasıl duydun?” diye sorar.
Kızılderili ise; bu sesi duymak için insanüstü güçlere sahip olmaya
gerek olmadığını söyleyerek, arkadaşına kendisini takip etmesini söyler.
Kaldırıma geçerler ve Kızılderili cebinden çıkardığı bozuk parayı kaldırımda yuvarlar.
Birçok insan, bozuk para sesini duyunca sesin geldiği tarafa bakarak,
onun ceplerinden düşüp düşmediğini kontrol eder. Kızılderili, arkadaşına dönerek:
“Önemli olan, nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğindir.”
Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin.” der.