porno canli mac izle

Posts tagged sosyal medya

İnsan Kaynakları ve Sosyal Medya

Anıl Altaş

Öyle bir çağda yaşıyoruz ki adına sosyal çağ diyen sosyologlar bile var! Herkes kendi sosyal medyasından dünyaya bakıyor. Peki, sosyal medyayı sadece bireysel değil, kurumsal olarak da anladığımıza emin miyiz?

İşveren markamız için sosyal medyanın getireceği tehditleri minimuma indirmek için ve güçlü yönlerimizi parlatmak için insan kaynaklarına çok iş düşüyor.

Sosyal medyayı yararına kullanmayı başaran kurumlar özellikle işe alım süreçlerinde sosyal medyayı kullanarak büyük başarı elde ettiler.

Avrupa İnsan Yönetimi Derneği Başkanı strong>Pieter Haen ise açılış konuşmasında, konferansın uluslararası piyasalarda başlayan dalgalanmanın çalışma hayatına olacak etkisi ve insan kaynakları yöneticilerinin gelecek dönemde önem vermesi gereken stratejilerin konuşulması için büyük bir fırsat olduğunu söyleyerek başladı.

Haen,”yangın yerine dönen” diyerek altını çizdiği uluslararası piyasalardaki dalgalanmanın işgücü piyasasında da büyük bir etki yaratacağı uyarısında bulundu. İnsan kaynakları yöneticilerinin bu yaşanan dalgalanmanın istihdam ve şirket çalışanlarına etkisi konusunda çalışmalar yapmaları gerektiğini söyleyen Haen, ayrıca gelecek dönemde Dünya’daki yeni istihdam politikalarının da iyi belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Avrupa’nın 2030 yılına gelindiğinde, büyümesini sürdürmesi için 45 bin yeni istihdama ihtiyacı olacağını, ancak mevcut nüfus artışının bu olanağı sağlamadığını belirten Haen, insan kaynaklarının artık küreselleşen Dünya’da farklı demokratif yapıdaki çalışanları ve yetenekleri nasıl şirketlere getireceği yönünde çalışma yapmaları gerektiğini belirtti.

Sosyal medya ve E-ticaret uzmanı Anıl Altaşın moderatörlüğünde gerçekleşen; Sosyal Medyanın Sihirli Dünyası ve İnsan Kaynakları oturumunda, LC Waikiki firmasının face book üzerinden işe alım uygulamalarını Seçme ve Yerleştirme Müdürü Hande Özdağdeviren, ING Bankası’nın işe alımlarında kullandıkları ve başarı elde ettikleri sosyal medya uygulamalarını, İnsan Kaynakları Grubu Müdürü Hande Ersöz anlattı.

Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) ev sahipliğinde, “Yakınsama: İnsan Yönetiminin Kolaylaştırıcı Rolü” ana teması ile 29 Eylül 2011 başlayan 25. Avrupa İnsan Yönetimi Konferansı’nda da küresel piyasalardaki dalgalanmanın insan kaynaklarına etkisi gündemin ilk sırasına oturdu. Konferansın açılış konuşmacısı Avrupa İnsan Yönetimi Derneği Başkanı (EAPD), Duurstede Groep Kurucu ve Başkanı Pieter Haen, yangın yerine dönen Dünya piyasalarında gelecekte sakinleşme yaşansa da, bu sürecin istihdama olacak etkisinin insan kaynakları yöneticilerinin en önemli konularının başında geldiğini söyledi.

Konferansın açılış konuşmacısı olan Cem Boyner ise, “Ben Bir Fikir Satıcısıyım” başlıklı oturumda katılımcılarla fikirleri satmanın kendi tanımladığı 6 kuralını hikayeleriyle anlattı. Türkiye’nin en büyük gıda-dışı perakende operatörünün CEO’su Cem Boyner ilk kuralın dinleyicinin dikkatini çekebilmek olduğunu söyledi. Yoğun enformasyonun, mobil iletişimin, dikkati çalacak birçok unsurun arasında, fikirleri aktarmanın zorluğundan bahsetti. Tüketiciyi, dinleyiciyi yakalayabilmek için sadece 3-4 saniye zamanın olduğunu belirten Cem Boyner, “fikirleri aktarırken karşıdakilerin heyecanlanması için duygusal boyutun da yakalanması gerektiğini eklediİki bine yakın katılımcının ilgiyle dinlediği Cem Boyner, “Bazen projelerimizi mükemmel olduğundan emin olduğumuz için satamayabilirsiniz. Harika projelerin kendi kendini satacağından çok fazla emin olmak, o projenin sahipsiz kalmasına neden olabilir.” dedi.

E-TİCARET ve Anıl Altaş

E ticaret- Satista Tsunami Etkisi -Anıl Altaş from ANIL ALTAS on Vimeo.

Eğitim Akademi eğitmenlerinden Anıl Altaş’ın yazdığı ; E-Ticaret’te Tsunami etkisi isimli kitabı bu ay Digitalage dergisi ile dağıtılyor. Anıl Altaş’ın yazdığı E-Ticaret’te Tsunami Etkisi isimli kitabını okumanızı öneriyoruz.

Bayer Firması Yöneticilerine Anıl Altaş Sosyal Medya Semineri Verdi.

Kurumsal markanıza dijital katkı, online itibar yönetimi, sosyal medyada var olmanın püf noktaları.
Sosyal medya vezir de eder, rezil de!

Peki, sosyal medya’yı kullanmaya bireysel ve kurumsal olarak nereden ve nasıl başlayacağız?

Eğitim Akademi E-ticaret ve sosyal medya uzmanı nıl Altaş Bayer firmasının yöneticilerine Sapanca Güral Otel’de sosyal medya’nın sihirli dünyası başlıklı seminerini verdi.

Altaş seminerde; Sosyal medya dedikleri,Web 2.0,Sosyal networkler,Dünya’da ve Türkiye’de sosyal network dinamikleri,Sosyal Medyayı kimler Kullanıyor? Kimler kullanmalı?,Sosyal medya kullanım Alanları,Dijital Varlığınızı genişletmek, geliştirmek ve yönetmek: Sosyal networkleri kişisel ve kurumsal markanız için etkin llanmataktikleri,Facebook,Twitter,Friendfeed,Linkedin,Xing,Sosyal Medya Kuralları,bireysel ve kurumsal markanız için Sosyal medyaya bütünsel yaklaşım,Sosyal reklam, markalı platformlar, sosyal ağlar, Türkiye ve dünyadan örnek uygulamalar, Neden bir blogumuz olmalı? Blog yazamak ve blog yazarlarıyla iletişim,Online itibar ve kriz yönetimi,E-pr,e-sosyal sorumluluk,Y Jenerasyonu ve çalışanlarımızla iletişimin sosyal medyadaki önemi , Kurumsal sosyal medya kılavuzu ve Sosyal Medya network çağında sonuç almak üzerine konuştu.

WEBİNER İzleyin

Sosyal medyanın sihirli dünyasına adımınızı doğru atın

Kurumsal ve bireysel markanıza güç ve itibar kazandırmak için düzenlediğimiz webineri kaçırmayın.

BTnet.com.tr ve Eğitim Akademi işbirliğiyle düzenlenen “Sosyal Medyanın Sihirli Dünyası” webinerine katılın, sosyal medya iletişiminizi şansa bırakmayın!

Webseminer (Webiner) nedir?

Webseminer (Webiner), internet üzerinden canlı olarak yayınlanan ve bilgisayarınız üzerinden herhangi bir yerden bu seminerlere ulaşmanızı sağlayan uygulamalardır.

Web seminerler sayesinde konuşmacıları canlı olarak izleyebilir, sunumları aynen bir konferans salonunda gibi görebilir, söz hakkı alıp sorular sorabilirsiniz. Tüm bunları bilgisayarınızın başından kalkmadan yapabilirsiniz.

Tüm ihtiyacınız internet bağlantısı olan ve flash video oynatabilen bir bilgisayar.

Kimler katılmalı?

- Sosyal medya hakkında hiç fikrim yok, nereden başlamalıyım diyenler,
– Kişisel markasına yatırım yapmak isteyenler,
– Kurumsal markasını güçlendirmek isteyenler,
– Kurumsal iletişim, İK, Pazarlama, Satış, Müşteri İlişkileri, BT departmanları çalışanları.

Webinere katılım bedeli 30 TL’dir.
Katılım ücretini aşağıdaki banka hesap numarasına yatırarak dekont örneğini info@btnet.com.tr ve barisa@interpromedya.com.tr adreslerine gönderdiğinizde, webinere giriş yapabileceğiniz internet adresiyle birlikte isim ve şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Webinere giriş için ayrıca BTnet.com.tr ana sayfasından da yönlendirme sağlanacaktır. Webiner sunum altyapısı Semineryeri.com tarafından sağlanmaktadır.

Webiner hakkında daha detaylı bilgi almak için sorularınızı info@btnet.com.tr veya figene@interpromedya.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Banka Hesap Numaralarımız:
İş Bankası TL Hesabı: TR300006400000113930001902
Garanti Bankası TL Hesabı: TR970006200023600006297266

Webiner İçeriği

Sosyal Medyanın Sihirli Dünyası
28 Eylül 2010 Salı / 10:30 – 12:00

• Sosyal reklam, markalı platformlar, sosyal ağlar
• Türkiye ve dünyadan örnek uygulamalar
• Neden bir blogumuz olmalı? Blog yazmak ve blog yazarlarıyla iletişim
• Sosyal medya ve hukuk (Fikri ve Mülki Haklar)
• Online itibar ve kriz yönetimi
• E-pr, e-sosyal sorumluluk projeleri
• Kurumsal sosyal medya kılavuzu- tekerleği yeniden keşfetmeyelim!
• Sosyal medya çağında sonuç almak

Eğitmenimiz Anıl Altaş’ı 28 Eylül 2010 Salı günü saat 10.30 – 12.00 arası webiner verirken izlemenizi öneriyoruz.