porno canli mac izle

Posts tagged Yaşam Koçluğu

1′ e 1 Koçluk Hizmeti Faydaları

İş ve özel yaşamınızdaki en yüksek potansiyelinize ulaşmak için verdiğimiz koçluk hizmetleri ;

Yönetici Koçluğu
Yaşam Koçluğu
Kariyer Koçluğu
Satış Koçluğu
E-Ticaret Koçluğu
Sosyal Medya Koçluğu
Dijital Koçluk
İş görüşmelerinde özgüvenli davranışa yönelik Koçluk
Topluluk önünde konuşma ve sunum becerileri Koçluğu
İlişki ve iletişim yönetimi Koçluğu
Kurum içi Koç yetiştirme programı

Koçluk amaçlarımız:

• Kişinin karşılaştığı problemlerin çözümü ve fırsatların değerlendirilmesi,
• Bunu yaparken kişisel kapasitesinin ve diğer rollere ve durumlara genellenebilecek yeni düşünüş ve davranış biçimlerinin geliştirilmesi,
• Öğrenmenin koçluk ilişkisi sona erdikten sonra da devam etmesini sağlayacak kendini değerlendirme ve analiz etme beceri ve alışkanlıklarının kazandırılması.

KOÇLUK; Ne ve nasıl yapılır ?

Danışan ve bireyle/kurumla ortaklık içinde çalışarak:

• Hedeflenen sonuçlara uygun tutum, davranış, donanım ve kaynaklar açısından kuvvetli yanlarını ve gereksinimleri belirleyerek bir gelişim planı oluşturur,
• Kişinin öz değerleri, ihtiyaçları, güçlü ve zayıf yönleri, inanç ve yaklaşımları gibi aslında kendisini oluşturan parçaları hakkında bilinç ve farkındalık geliştirmesine yardımcı olur,
• Gelişim planına ve belirlenen hedeflere ulaşmak için gerekli eğitimi ve stratejileri sağlar,
• Ve bu strateji dahilinde istenilen sonuçlara ulaşmak için kendisini taşıyacak ilişki ve ortamlar hazırlamasına, eyleme geçmesine ve davranışsal değişiklikler yapmasına destek oluruz.

Hedeflenen sonuçlar; Danışanların,:

• Daha iyi ve daha etkin kararlar vermeleri,
• Değerlerine ve güçlü yanlarına dayanarak yaşamaları ve liderlik yapmaları,
• Etkileşime geçtikleri herkesle etkin iletişimlerini arttırmaları,
• Çok çeşitli ve birbirinden farklı tipteki insanla daha etkin biçimde çalışmaları,
• Başkalarının üzerindeki etkilerini anlamaları ve yönetmeleri,
• Değerli çalışanları kurum içinde tutmaları,
• İş ve özel yaşamlarında daha fazla denge sağlamaları için çalışırız.
• Performans ve iş verimliliklerinin artırılması.

Bire bir Koçluk Hizmeti ile, istediğiniz hedefleri belirleyecek ve hızla hedeflerinize ulaşacaksınız.

shakespeare-4

Hiçbir şey için geç değil…

Yaşadığı şehirden, bulunduğu ortamdan kısacası yaşantısından sıkılan bir adam, cebindeki az miktar para ile yanına hiçbir şey almadan bulunduğu kenti terk edip daha önce hiç bilmediği bir ülkeye gitmiş. Oraya henüz alışmaya çalışırken birden bir ses duymuş. Bir çığırtkan, avazı çıktığı kadar meydanda bağırıyormuş:

- Tiyatro! Gelin! Kaçırmayın! Bu akşam Tiyatro!…

Adam hayatında hiç tiyatroya gitmemiş ve inanılmaz derecede merak etmiş. Biletin nereden alındığını öğrenmiş. Bilet fiyatı cebindeki tüm para kadar olmasına rağmen hiç tereddütsüz bileti almış. Başlamış merakla oyunu izlemeye… Oyun bitmiş, herkes dağılmış ve bizim meraklı öylece kalmış, izlediği muhteşem oyun karşısında. O sırada temizlikçi tarafından salonu boşaltmak için ikaz almış.
Adamsa:
– Bana müdürünüzün yerini söyler misiniz? Onunla bir şey konuşmam gerek… demiş.
Seyrettiği oyunun etkisi ile müdür ile konuşmuş ve ne olursa olsun, ne iş olursa olsun buranın bir parçası olmak için çalışmak istediğini belirtmiş. Müdür çok şanslı olduğunu, şu sıralarda bir temizlikçi aradığını fakat önce onu denemesi gerektiğini ifade etmiş ve denemek üzere aylardır el değmemiş bir kütüphanenin temizliğini uygun bulmuş.
– İşte burayı temizle. Eğer beğenirsem seni işe alırım… demiş ve gitmiş.
Tiyatro aşkının verdiği şevk ile temizlik beklenenden kısa sürede bitmiş. Müdür odayı görmeden adamın samimiyetine inanmamış. Onu diğerleri gibi işi savsaklayan biri sanmış. Fakat odanın temizliğini görünce hayretler içinde kalmış. Aylardır içeriye girilmeyen oda gıcır gıcır oluvermiş. Müdür bu çabuk ve becerikli adamı işe almaya karar vermiş.
– Tamam seni işe alıyorum
– Fakat benim yatacak yerim yok.
– O zaman burada yatarsın ve işe daha erken başlarsın.
İstediği olan tiyatro tutkunu, huzurlu bir şekilde odayı terk ederken müdür.
– Adın neydi senin buraya yazalım…. demiş. Aldığı cevap ise,
William! William Shakespeare!… olmuş.

Bu hikaye hem insanı dehşete düşürücü hem de ilham verici. Shakespeare tiyatro yaşantısına bu şekilde başlamış.. Tam kırk (40) yaşında… tiyatroyu o yıllarda tanımış ve büyük bir azimle o muhteşem oyunları yazmış. Üstelik büyük bir fedakarlık göstermiş mesleği için. Meslek hayatı boyunca sadece üç saat uyuyarak yaşamını sürdürmüş. Sabah erken kalkıp oyun provasını yapıyor oyununu oynuyor ve akşam yeniden oyun yazıyor… Bu böyle sürüp gitmiş.

Bu hikayeyi ilk duyduğumda yaşamım için duyduğum kaygıları bir kenara bıraktım. Anladım ki, hiçbir şey için geç değil. İnsan eğer isterse imkansız gibi görünen olayları da gerçekleştirebilir.

Yeter ki yürekten istesin ve bunun için çaba sarf etsin. Hiçbir şey için geç değil.
Kaç yaşında olursak olalım…

Peki Ya Siz Hangi Mahalledensiniz?…!

Küçük bir kasabanın dört ayrı mahallesi varmış. Birinci mahallede Evetama´lar yaşıyormuş. Evetama´lar ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş. Yapma zamanı geldiğinde ise “evet, ama” diye cevap verirlermiş. Cevapları hep yanlış olurmuş. Suçu başkalarına atmakta da ustaymışlar.

İkinci mahallede Yapıcam´lar yaşarmış. Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeye adım adım hazırlarlarmış, ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış. Bu mahallede insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş. Yaşamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.

Üçüncü mahallede yaşayan Keşkeci´lerin, hayatı algılama güçleri mükemmelmiş. Neyin yapılması gerektiğini daima en isabetli şekilde bilirlermiş ama, her şey olup bittikten sonra.Keşke´cilerin de başları kanarmış hep, duvarlara vurmaktan!

Kasabanın en yeşil bölgesinde, en güzel evlerin olduğu mahallede ise İyi ki yaptım´lar otururmuş. Keşkeci´ler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış. Yapıcam´lar Keşkeci´lerle birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış. Evetama´lar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş. İyi ki yaptım mahallesindeki insanların kusuru da, beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmayışıymış!.

2011 Hedefleri

Şu anda bildiğiniz, kariyerinizde çok önce bilseydiniz fark yaratacak tek bir şey ne olurdu ?

Yaşamınızda bu yıl ne olsa daha kaliteli ve iyi bir hayatınız olurdu ?

2011 senesi sonunda olmayı arzu ettiğiniz durum şu an ki durumunuzdan ne kadar farklı ?

Değişim için ne kadar kontrole sahipsiniz ?

Ulaşmak istediğiniz yere varmak için önünüze çıkabilecek engeller nelerdir ?

Ulaşmak istediğiniz hedef için sahip olduğunuz kaynaklar ve potansiyeliniz nedir ?

2011 senesinde yaşamınızın koçu olmanız ve tüm hedeflerinize ulaşmanız dileği ile.