Eğer insanlar günde en az bir saat gülmeyi başarabilseler, üstelik hiç sebepsiz yere, stres yönetimi için başka hiçbir tekniğe ihtiyaçları kalmaz. Gülmenin kendisi yeterlidir çünkü o an ne geçmişte, ne de gelecekte var olabilirsiniz; şimdi ve burada olursunuz. collage-2016-04-29
Günümüzde insan beyniyle ilgili yapılan araştırmalar bunların doğru olduğunu ortaya çıkardı. Mizah ile tetiklenen kahkaha ile sebepsiz yere başlayan kahkaha bedende aynı etkikiyi bırakırlar.
Bedenin ikisi arasında bir ayırım yapmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. 
 

Kahkaha atmak oksijen arzını artırır, sadece beyniniz değil tüm organlarınız bundan pozitif olarak etkilenir ve daha verimliçalışır.
 

Kahkaha, kişisel yaşamınız, iş hayatınız, ruhsal ve fiziksel sağlığınız, sosyal yaşamınız ve içinizdeki canlılığı destekler!
Her şeyden önce hayatınıza daha çok neşe getirir, espri yapma yeteneğinizi geliştirir ve gülümsemenizi kolaylaştırır. Kendinize güveniniz artar, daha pozitif bir görünüşünüz olur, kendinizi daha umutlu ve pozitif hissedersiniz. . Kısa bir süre içinde duygusal durumunuz değişir ve ruh haliniz dengelenir.

Bebekler günde kaç kez kahkaha atıyorlar? üzerine yapılan araştırma sonucu şu sonuç çıkmış: Bebekler ortalama olarak günde 450 – 500 kez kahkaha atıyorlar. Peki, yetişkinler günde ortalama kaç kez kahkaha atarlar?
Yetişkinler günde ortalama olarak 10 – 15 kez kahkaha atıyorlarmış.

Kahkaha çiçeği tohumu hediye etmemizin nedeni, çiçeğinizi büyütürken kahkaha atmayı hatırlamanız ve kahkaha attıkça vücudunuza seratonin ile endorfin yani mutluluk hormonları salgılamanız dileğimiz ile.