Kişisel gelişim eğitimleri veren Eğitim Akademi, hedeflerinize ulaşmanızda size destek olacak, gündelik performansınızı arttıracak kişisel gelişim bilgilerini hayat bilgim blog’unda yayınlamaktadır.

Kariyer eğitimlerinin yükselen markası; Eğitim Akademi

İş yaşamında küresel dinamiklerin etki alanını arttırmasıyla önem kazanan personel eğitimi, ülkemizde de her geçen gün öne çıkıyor. Özellikle son dönemde büyük firmaların çalışanlarına sürekli eğitim vermeleri ve çeşitli alanlarda uzmanlıklarını pekiştirmeleri ile başlı başına bir sektör olan kariyer eğitimlerinin öne çıkan başlıca markalarından biri ise Eğitim Akademi. İş İdaresi ve Pazarlama alanında yüksek lisansa sahip yönetim danışmanı Serap Gökmen tarafından 2004 yılında kurulan Eğitim Akademi, kendini ‘değer yaratan gelişim çözümleri ile müşterilerin performansında fark yaratmak ve kişisel gelişim yolculuğunu keyifli kılmak’ misyonu ile tanımlıyor. Yönetim Becerileri, Kişisel Gelişim, İnternet Eğitimleri, Pazarlama, Satış gibi birçok alanda verdiği eğitimlerle adından söz ettiren Eğitim Akademi, kurumsal ve bireysel eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sunuyor.
Kurumsal eğitimlerde firmaya özel danışmanlık yaparak, çeşitli tekniklerle çalışanların en belirgin ihtiyaçlarının tespit edildiği özel bir yöntem uygulayan Eğitim Akademi, konuyla ilgili modeller, teknik yöntemler, senaryo ve rol oyunları yaparak verdiği eğitimlerinin sonunda analiz ve değerlendirme süreçleri ile de eğitimle gelinen noktayı saptıyor.
Müşteri odaklılık, yenilikçilik, gelişime açık olmak, iyi vatandaşlık gibi eğitim değerlerini temel alan Eğitim Akademi, Yönetim Becerileri, Liderlik, Sunum Becerileri, Kahkahaloji, Stres Yönetimi, Müşteri Odaklılık, Perakende Satış Teknikleri, Dijital Pazarlama gibi başlıklarda verdiği eğitimlerde ise oldukça iddialı. Eğitmenlerinin tümü kendi alanlarında uzman ve başarılı isimlerden oluşan Eğitim Akademi, 50’ye yakın konuda verdiği eğitimlerinin birçoğunu Türkçenin dışında İngilizce ve Almanca da verebiliyor.

• Yöneticilik Eğitimi
İş dünyasında her geçen gün artan rekabet koşulları, yöneticileri de daha donanımlı olmaya itiyor. Günümüzde, gelişen durumlar karşısında hızlı ve sağlıklı kararlar alabilmek, doğru işi doğru yöntemlerle yapabilmek bir yöneticilik becerisidir. Bu eğitim yönetcilere kurumsal hedeflere ulaşma becerisinin kazandırılmasını amaçlıyor.

• Sunum Becerileri Eğitimi
Günümüzde hangi sektörde ne ticareti yaparsanız yapın, ürün ya da hizmetin kalitesi kadar sunum becerisi de önemlidir. Sunum Becerileri Eğitim programı, küçük veya büyük topluluk önünde, ürün, hizmet, mal, rapor sunumları yapan kişilere gerekli bilgi ve yöntemlerin kazandırılmasını amaçlıyor. Böylece verilmek istenen algının etkin ve kalıcı olması, müşteri ya da izleyicinin ikna edilerek sonuca ulaşılması sağlanabiliyor.

• Kahkaholoji Eğitimi
İş stresinin getirdiği gerginliği atlatmanın en yeni yollarından biri de kahkaholoji. Kahkaha Yogası’nı içeren bu yöntem kişisel yaşamı, iş hayatını, ruhsal ve fiziksel sağlığı destekliyor. Dahası hayata daha çok neşe getirip pozitif düşünmeyi sağlıyor ve gülümsemeyi kolaylaştırıyor. Bu da iş yaşamının ihtiyacı olan başarıyı tetikliyor.

• Perakende Satış Teknikleri Eğitimi
İş yaşamında, özellikle de ticarette müşteriye en fazla dokunulan ve sıcak temas kurulan nokta perakende satış. Bu eğitim iletişim kurma becerileri ile müşteriye odaklanarak başarılı bir şekilde yaklaşabilmeyi temel alan, ürün ve hizmetin müşteride olumlu bir izlenim bırakması yoluyla satış süreci yönetmeyi hızlandıran, senaryo örnekli uygulamalı bir programdır.

Eğitim Akademi

www.egitimakademi.com