Biz insanların yaşamımız boyunca hep hedefleri, beklentileri olmuştur. Sürekli yenilenmek yeni şeyler yapmak ve daha ileriye gitmek isteriz… Hep daha ileri ve hep daha iyisi……

İnsan doğası gereği beklentileri, arzuları bitmeyen ve sık sık şekil değiştiren bir yapıya sahiptir. İnsanı hayata bağlayan ve canlı tutan belki de hedefleridir.

Hedeflerimiz gerçekleşsin isterken bazen çekimser kalır ve başaramamaktan korkarız. Asklında bu noktada kendimize söylememiz gereken “Evet,Yapabilirim!” dir. Ancak, bunu inanarak söylemezsek, bir işe yaramaz. Buna inanabilmemiz için ise zihnimizde değişmesi gereken şeyler vardır. Ancak zihnimiz “hayır”dan, “EVET”e döndüğü zaman, içimiz rahat bir şekilde Evet, Yapabilirim!” diyebiliriz.

Peki bunu nasıl başaracağız?

Aslında düşündüğünüz kadar zor değil, sadece zihnimizi anlamalıyız. Kendi zihnimizin bize oynadığı oyunları, engelleri fark ederek bu doğrultuda hareket etmeliyiz.

Başarmak, ulaşmak istediğimiz hedefleri yapamıyor yada yapmaktan çekiniyor olmamızdaki nedenler neler? Yoksa kendimize itiraf edemediğimiz,iç sesimizin söylediği ama bizim duymaya pekte hevesli olmadığımız konular neler acaba?
Neden korkuyoruz, asıl sorun başaramamaktan korkmak mı, yoksa yeterince istemiyor muyuz hedeflediğimiz şeyleri?.. Neden hazır hissetmiyoruz kendimizi?

Demir Leydi lakabıyla da tanınan İngiliz siyasetçi, Margaret Thatcher;
“ Yolun ortasında durmak tehlikelidir. Ya geri çekilin ya da ileri gidin. Yoksa her iki taraftan da size araba çarpabilir.” diyerek aslında hedeflerimize ilerlemek isterken gösterdiğimiz kararsızlığın vazgeçmekten daha tehlikeli olduğunu ne güzel ifade etmiştir.

Yukarıda okuduklarınız ve çok daha fazlasını Eğitim Akademi “Evet Yapabilirim “ eğitim ve seminerlerinde bulabilirsiniz.

JOHNSON CONTROLS TÜRKİYE; sürekli gelişim, değişim, ve dürüstlüğü ilke edinmiş şirket politikası, çalışanlarına verdiği değer ile adından söz ettiren ,farklılığını her alanda gösteren bir firma… Firmanın genç, dinamik ve yenilikçi çalışan kadrosu Evet Yapabilirim Seminerlerinde eğlenerek öğrenmenin keyfine keyfine varanlardan.

Şirketin sorumlu yöneticisi Füsun Eris pozitif enerjisi ve yenilikçi yöneticilik anlayışı ile ekip arkadaşlarının seminerleri almasında öncülük etti. Kendisi ve yurtdışından gelen üst düzey yöneticileri ise eğitimi İngilizce olarak aldılar.

Sizlerde kendiniz için veya ekip arkadaşlarınızla, çalışanlarınızla birlikte eğitim akademi uzman eğitmenlerinden Gonca Şensözen’in hazırladığı “Evet Yapabilirim Seminerleri” ile tanışmak ve zihninizdeki engelleri keşfederek hedeflerinize ulaşmak istemez misiniz?

“Evet” ise bize ulaşın;

Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü
Özlem Bölükbaşı

ozlem@egitimakademi.com