serap_gokmen1.jpg
Serap GÖKMEN; NLP ( Nöro Lingusitik Programlama ) eğitmenliği eğitimi sertifikasını, İngiltere’de John Seymour Associates firmasından alan Serap Gökmen, İngiliz Koçluk Birliği’nin koçluk eğitimini almıştır.
Londra’da, ILM ( Instıtude of Leadership & Management) tarafından Liderlik ve Yöneticilik, Fransa’da, Öfke & Stres yönetimi eğitimlerini almış ve bu eğitimleri vermek üzere akredite olmuştur.
İzmir – Bornova’lı olan Serap Gökmen, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Brighton Üniversitesinde, İş İdaresini tamamlayarak Pazarlama ve İş Yönetimi üzerine yüksek lisanslarını tamamlamıştır.
25 sene profesyonel olarak Satış ve Pazarlama sektöründe çalışan Gökmen, profesyonel iş hayatının son on yılını üst düzey Satış Yöneticisi olarak geçirmiştir. Satış ve Pazarlama konusunda deneyim sahibi olup, pek çok Üniversitede ders vermiştir.
İngiliz Nöro Linguistik Programlama kökenli eğitim ve danışmanlık firması John Seymour Associates’in Türkiye temsilciliğini yapmış, NLP eğitimlerini binlerce bireye vermiştir.
Avrupa Birliği projelerinde eğitim danışmanlığı yapan Gökmen, özellikle Anadolu’da kadın girişimciliğini arttırmak üzere kadınları iş hayatına hazırlayacak satış – pazarlama ve girişimcilik eğitimlerini Avrupa Birliği projeleri kapsamında vermektedir.
Eğitimleri Türkçe ve İngilizce olarak verebilmektedir. Satış, satış yönetimi, yöneticilik, liderlik, koçluk, sunum becerileri, stres yönetimi, etkili ve güzel konuşma, eğiticinin eğitimi ve iletişim eğitimlerinde uzmandır. 20.000 saati aşkın eğitmenlik deneyimine sahiptir.
TIM ( Türkiye İhracatçılar Meclisi ) adına pek çok projede eğitmenlik yapmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği BÜMED, İstanbul Tekstil İhracatçılar Birliği İTKİB, İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri IMMIB eğitmenleri arasındadır.
Hedefi ; Türkiye’de özellikle kadınların iş hayatına atılmaları ve başarılı olmalarıdır. Kadınların kariyer gelişimine yönelik olarak Anadolu’da çalışmalarını yürütmektedir. Özgüveni tam olan tüm bireylerin başarılı olacağına inanmaktadır bu amaçla kişisel gelişim eğitimlerini vermekte ve bire bir koçluk yapmaktadır. Bugüne dek, pek çok ev kadınının iş yaşamına atılmasına öncülük etmiştir.
Evli ve 2 çocuk sahibi olan, Serap Gökmen, bireylerin istedikleri hedefere ulaşması ve kendilerini ifade edebilme becerilerinin gelişmesi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.
İş yapma rutininize çeşitlilik katmak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak ve işinize yarayacak bilgileri size sunmak amacı ile hayat bilgim isimli kişisel gelişim blogunda yazılarını yayınlamaktadır.
Yaşam bir gelişim yolculuğudur. Bu yolculuk’ta iş ve yaşam dengenizi sağlamak, performasınızı artırmak ve hedeflerinize sizi ulaştırmak amacı ile Eğitim Akademi olarak sizin yanınızdayız.

selale_foto
Şelale KARAGÜLLÜ; İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olan Şelale Karagüllü, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İktisat Enstitüsünde, İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlamıştır.
Uzun seneler Almanya’da eğitim alan ve yaşayan Karagüllü, Profesyonel yaşamına ilk olarak Almanya’da Phywe Systeme Gmbh şirketinde İhracat sorumlusu olarak başlamıştır. Türkiye’ye dönen Karagüllü, Phywe Systeme GmbH şirketinin Türkiye temsilcisi olan Fentek’te Satış ve Pazarlama yöneticisi olarak uzun seneler olarak çalışmıştır.
Eğitim dünyasına, General Motors’un eğitim akademisi olan Opel Akademi de başlayarak, Eğitim Yöneticisi olarak profesyonel hayatına devam etmiştir.
Eğitim Yöneticisi görevinde Opel Bayii’lerinin eğitim ihtiyaç analizinden, verilen eğitimlerin etkinliğinin ölçümlenmesine kadar tüm süreçlerinin yürütülmesinde de görev almıştır.
Doğuş Otomotiv’in eğitim bölümünde eğitim koordinatörü olarak iş hayatına devam etmiştir. Doğuş Otomotiv’de, eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinden eğitim etkinliğinin ölçümlenmesine kadar tüm süreçlerde yer aldığı gibi, “Toplam Kalite çalışmalarında da aktif bir görev üstlenmiştir.
Şelale Karagüllü, PDR-TMI eğitim firmasında eğitim danışmanı olarak çalışmıştır.
İletişim Becerileri, Sunum Teknikleri, Eğiticinin Eğitimi, Hizmet, Müşteri Memnuniyeti, Takımdaşlık, Stres Yönetimi, Telefonda İletişim, Telefonda Satış, Perakende Satış Teknikleri, Zaman Yönetimi, Zor İnsanlar ile Başa Çıkmak eğitimlerinde 20.000 saati aşkın eğitmenlik deneyimine sahiptir. Sunum Becerileri eğitiminde akredite olmuş olan Şelale Karagüllü, binlerce kişiyi sunum becerileri konusunda eğitmiştir.
Şelale Karagüllü, Nefes Terapistidir. Nefes eğitimlerini vermekte ve bire bir nefes terapistliğini yapmaktadır. Nefes tekniklerini eğitimlerine entegre eden Şelale Karagüllü, nefes çalışmaları ile eğitim katılımcılarında davranış değişiklikleri oluşmasına aracı olmaktadır.
Evli ve bir erkek çocuk sahibi olan Karagüllü, eğitimlerini Türkçe ve Almanca olarak verebilmektedir.
Eğitim Akademi’de, Yönetici, Eğitmen ve Danışman olarak çalışan Şelale, güleryüzü ve yaşama olumlu bakış açısı ile çevresine pozitif enerji yaymaktadır.

guler_kazmaci
Güler KAZMACI; Uzun yıllar TRT’de haber ve program dallarında spiker ve prodüktör olarak görev yaptı.
TRT’de çalışırken radyoya mizah oyunları ve program metinleri yazdı ve pek çok spiker yetiştirdi.
Güler Kazmacı’nın Spikerliği, Türkçe’ye hakimiyeti ve metin yazarlığı üzerine ödülleri bulunmaktadır.
TRT’de çalışmasının devamında, Star TV, ATV, Kanal D, Show TV, TGRT ve Expochannel’da çalışmıştır.
Kazmacı aynı zamanda çeşitli ulusal ve uluslararası toplantılarda moderatör olarak görev yaptı ve günümüzde de yapmaya devam etmektedir.
Televizyonculuğu esnasında köşe yazarlığına başlamış ve Posta gazetesinde 12 yıl köşe yazarlığı yapmıştır.
İkisi şiir olmak üzere, daha çok kadın ve iletişim sorunlarını araştırıp öyküleştirdiği mizah/ roman/ deneme türlerinde onbir adet kitabı bulunuyor.
TRT’den sonra da çalıştığı kurumlarda spiker ve seslendirme elemanı yetiştirmiştir.
Kazmacı, Yurt içinde ve yurt dışında Güzel Türkçe konulu seminerlere katılıyor. Üniversitelerde özel gruplara ders veriyor, yanı sıra toplantılarda moderatörlük yapıyor.
Eğitim Akademi bünyesinde, Etkili konuşma, iİetişim Psikolojisi, Sunum Becerileri, Satış’ta Etkili Konuşma Teknikleri ve Güzel Türkçe konulu eğitimler vermektedir.